Archiv soutěží

PRVNÍ SOUTĚŽ

 

DRUHÁ SOUTĚŽ

dobre skutky

TŘETÍ SOUTĚŽ

Vrchlicky,Seifert,.... znáš tato jmena? jsou to cesti basníci. křistalovou studanku vsak po tobe ne

ČTVRTÁ SOUTĚŽ

Není důležité jen ovládat letadlo, ale správný poručík musí umět také hovořit před svou nastoupenou jednotkou.
 Tvým čtvrtým úkolem je připravit si, a pak před celým oddílem řici, jaké jsou Tvé kladné vlastnosti (umíš naslouchat ? Pomáháš druhým ? Jsi vždy milý a usměvavý ? Neodmlouváš rodičům?).
www.kolin.cz

PATÁ SOUTĚŽ

Ovládáš práci s internetem? Víš, co to je emailová schránka? Umíš ji použít? Že ano? Tak to je perfektní. Přesvěč Condora o tom a odpověz tímto na pátý úkol. 

Vaším dalším úkolem je napsat Condorovi email, ve kterém bude obsaženo co Tě v oddíle baví, nebaví a popřípadě co by jsi zlepšil. 

Email posílej prosím na emailovou adresu: condor@hvezdaseveru.cz  

ŠESTÁ SOUTĚŽ

Dost bylo bojových soutěží! Dost bylo bojových pokřiků! Nyní v sobě probuďte romantickou duši, duši milovníka přírody. Najdi si čas a vyjdi si na procházku sám, či s rodiči. Během procházky můžeš obdivovat krásně zbarvené listy a poznávat stromy.
 
Tvým dalším úkolem je donést na schůzku nádherný javorový list. Nejhezčí javorový list vyhrává.
 

Sedmý úkol 

 

"Tečka nebo čárka.  Počkej Frenku, to je špatně. Má to být dvě čárky a tečka, ne?..."  Kluci, nějak jsem se zapletl do teček a čárek, čili Morseovy Abecedy. Pomůžete mně prosím sestavit správně název našeho oddílu? Pokud ještě Morseovu abecedu tak důkladně neznáte, podívejte se zde na obrázek, který Vám poradí, jak tečky a čárky po sobě správně zapsat. 
 
Dnešní úkol tedy zní: 
 
Napište v Morseově abecedě - HVĚZDA SEVERU JE TURISTICKÝ ODDÍL 
 
 

Osmý úkol 

Začalo to všechno přece na Zahajovací výpravě do Opatova, viď Condore. Potom jsem ještě byl na akci Dobývání hradu. Jóóó a abych nezapomněl, docela dobrý to bylo i v tom lanovým centru. Výroby jsem se teda neúčastnil, byl jsem u babičky, ale na Sněm se už nemůžu dočkat..."dodal dnes na schůzce jeden z našich členů...
 
Letos od září v oddílu Hvězda Severu začal již dvacátý rok činnosti. Tvým dalším kolem bude napsat, jaká akce se Ti od září v našem oddíle nejvíce líbila. Napiš také prosím, proč tahle akce u Tebe hraje prim a chtěl bys ji třeba i ještě někdy zopakovat. 
 
Těšíme se na Vaše odpovědi na schůzce :-) 
 
 

Devátý úkol 

Na letošním letním táboře hráli kluci v lese hru a já si v poklidu v devíti metrovém náčelnickém týpí robil program pro dnešní odpoledne. Ale najednou se z lesa vyřítil uplakaný malý kluk a já viděl, že je zle. A už mi vypráví, co se mu stalo, jazyk se mu plete: " Vííííš Condore, já, já, já jsem tam spadl a straaašně to bolííí..." Měl odřené koleno dost pěkně, to se musí nechat. Všeho jsem nechal a běžel mu do "marodky" jeho bolísku ošetřit... 
 
Uměl bys ošetřit drobné poranění kamarádovi na táboře, když se mu něco přihodí a nikdo z vedení oddílu nebude na blízku? 
Tak si to hned můžeš na nečisto zkusit. Dnešní úkol tedy zní:
 
NAPIŠ DO PŘÍŠTÍ SCHŮZKY NA PAPÍR, JAK BYS OŠETŘIL ODŘENINU A VYTÁHNUL KLÍŠTĚ 
 
 

Jedenáctý úkol 

Všichni víme, jak se slaví Vánoce u nás. Ježíšek nám donáší dárky 24., po večeři. Mají ale Ježíška i v jiným zemích? Jakpak asi slaví Vánoce na východ či na západ od nás?
Tvůj příští úkol zní: napiš, jak se slaví Vánoce minimálně ve dvou dalších zemích? (například v Rusku, ve Velké Británii, v Kanadě či Spojených státech, v Austrálii… )

 

 

 

Dvanáctý úkol 

Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami žil král Jelimán. Král Jelimán měl tři udatné dcery: Franišku, Drahomíru a Hildegardu, které milovaly rybičky a jiné mořské potvory. Dcery se zamilovaly do princů z vedlejšího království. Při Vánočních svátcích dovezli princové na Štědrovečerní večeři kapra. Ale co se však nestalo? Při papání kapříka od pana Šopíka zaskočila princeznám kůstka v jejich vzešených princeznovských hrdlech. “Frenkové", řekl jeden z princů, “Musíme své drahé polovičky zachránit!" A tak se s nadšením (a s pinzetou) pustili do vytahování obřích kostí. A jak se zachováte vy?

Vašim úkolem je napsat, co byste dělali, kdyby někomu z vašeho okolí zaskočila kost při Štědrovečerní večeři
 
 

Třináctý úkol 

Chodíš rád do našeho oddílu? Baví tě s námi schůzky, výpravy do přírody, lanová centra či letní a zimní tábory? Tak to máme i my z Tebe upřímnou radost. Teď je ale na tobě, abys nám i Ty rozveselil. Povede se Ti to, pokud co nejkrásněji namaluješ znak Hvězdy Severu, a kolem něho něco z oblasti táboření, přírody... Pusť se s chutí do toho, těším se na Tvůj výsledek!

Šestnáctý úkol 

 

Čárka, tečka, čárka,čárka... Snažím se ve tmě zapsat tajný vzkaz, který posílá Petr pomocí baterky. Vyrazili jsme na přepad cizího tábora a Petr šel jako první, obhlídnout situaci. Co se mi snaží poslat za vzkaz? Máme vyrazit? A nebo je hlídka na stráži? Musím být přesný a nepoplest písmenka morseovky. Musím luštit co nejrychleji! Co mi šifra říká?

Tvůj další úkol zní: Vylušti tajný vzkaz zapsaný morseovkou, který posíla Petr kamarádovi.

-. , .. , -.- , -.. , --- ,, -. , .- ,, ... , - , .-. , .- , --.. , .. ,, -. , . , -. , .. ,, .... , .-.. , .. , -.. , -.- , .- ,, ... , .--. , .. ,,, ...- , .-.. , .- , .--- , -.- , ..- ,, --.. , ...- , .-.. , .- , -.. , -. , . , -- , . ,, ..- , -.- , .-. , .- , ... , - ,,, ...- , -.-- , .-. , .- , --.. , - , . ,,,,  !

            . = tečka             - = čárka     , = dělí písmena            

             ,, = dělí slova         ,,, = dělí věty     ,,,, = ukončuje text

https://let.ccshhk.cz/Pict/Morse.gif

Osmnáctý úkol 

 

Tentokrát bude úkol nadmíru jednoduchý, aby každý z Vás mohl získat peněžní obnos do celoroční hry. Skládá se ze dvou částí:

1) Na nástěnku dlouhodobé hry na příslušný list papíru se podepiš. List papíru jistě poznáš, bude na něm napsáno velkým písmem: 18. úkol do celoroční hry

2) Napiš na papír alespoň pět německých měst, které bys chtěl v dlouhodobé hře dobýt.

 

Hodně zdaru FRENKU!

 

 

DEVATENÁCTÝ ÚKOL 

 

Tentokrát bude úkol maličko složitější. Pamatujete jak četl Condor na začátku 52. sněmu zajímavý příběh pro zamyšlení? Dáváme Vám kluci možnost se nad ním zamyslet ještě jednou. Napište na kousíček papíru, co se pod tímto příběhem schovává za MOUDROST. Na Vaše odpovědi se těšíme po jarních prádzninách, nebo na akci přespání v klubovně z 5. na 6. (so - ne) března:

Když maminka jednoho dne večer chystala večeři, přišel za ní do kuchyně jedenáctiletý syn s lístkem v ruce. 
S podivně strohým výrazem jí ho podal. Maminka si osušila ruce o zástěru a pomalu četla: 
--Vyplení záhonku: 20 Kč 

--Úklid pokojíku: 50 Kč 
--Nákup: 10 Kč 
--Hlídání sestřičky /3x/: 90 Kč 

--Dvě jedničky: 50 Kč 
--Každodenní vynášení odpadků: 30 Kč 
--Celkem: 250 Kč 
Maminka se na chlapce něžně podívala. Vzala propisku a na druhou stranu lístku napsala: 
--Devět měsíců nošení pod srdcem: 0 Kč 

--Všechny probdělé noci, když jsi byl nemocný: 0 Kč 
--Všechna pomazlení, když ti bylo smutno: 0 Kč 
--Všechny osušené slzy: 0 Kč 
--Všechny věci, kterým jsem tě každý den učila: 0 Kč 
--Všechny snídaně, obědy, večeře, svačiny a namazané chleby: 0 Kč 
--Každodenní péče: 0 Kč 
--Celkem: 0 Kč 
S úsměvem lístek podala synovi. Když si ho přečetl, cítil se zahanben. 
Otočil lístek a pod svůj účet napsal:"Vyrovnáno." Pak maminku objal a dlouho se k ní tiskl

 

DVACÁTÝ ÚKOL 

Sedmého března 2016 předala paní Křížová (naše Lejdy) těžce nemocnému chlapci přes 17000 víček, které jste, kluci, nasbírali právě pro tohoto hocha. Slíbil nám nějakou fotečku, abyste věděli, že Vaše pomoc je opravdu dobrá a potřebná. Fotečku otiskneme příští měsíc v Guláši.
Soutěžní úkol tedy zní:
Nasbírejte do příští schůzky alespoň 15 víček a přineste je, aby obdarovaný chlapec si mohl koupit elektrický vozíček... 
 
ÚKOL ČÍSLO 21
 
Jsi sportovec, desetibojař nebo dokonce atlet? Máš některá z těchto Mistrovství splněna? To znamená, že nejsi žádný pecivál, gaučák ani televizní maniak. 
Tvým další úkolem bude procvičit si tělo. Do týdne zkus nacvičit následující sestavu:
50 kliků
300 dřepů
50 sedů - lehů
Zkus se přimět k pohybu. Ale kluci, jak Vás znám ze schůzek, nebude to určitě pro Vás žádný problém! 

SOUTĚŽ ČÍSLO 22

Dnešní den tomu je přesně 16 let a 360 dnů, co je Condor právoplatným členem Hvězdy Severu. 
"Po šestnáct let se snažím vždy po příchodu a odchodu všem podat ruce. Ne pokaždé se mi to podaří...", dodává. 
Všichni víme jak se zdravíme při vstupu do klubovny. Podáváme si pravou ruku a děláme ten zvláštní, lomený pohyb. 
 
Nová soutěž je naprosto jednoduchá. 
Při vstupu do klubovny podej jen Condorovi  pro tentokrát levou ruku a s ostatními se zdrav normálně pravou. Pokud nezapomeneš a přečteš si tuto soutěž, nemine tě finanční odměna do celoroční hry.

SOUTĚŽ ČÍSLO 23 

Jsi závislý na čokoládě, bombónech a dalších sladkostech? "Já ano", řekl Condor a vymyslel tuhle soutěž. 
I já se budu snažit po celý den nevzít do pusy ani kousíček, drobeček či krapátek sladkosti. Vydržíš to také? 
------------------
Nová soutěž je naprosto jednoduchá. 
Po 24 hodin během týdne nevezmi do pusy kousíček sladkosti. 
Řiď se heslem: "KDO VYDRŽEL, JE PETRŽEL..." 
 
SOUTĚŽ ČÍSLO 24
Hvězda Severu se vždy pyšnila skvělou partou kamarádů, kteří drží pohromadě. To si opět budeme moci dokázat na letním táboře, který se nezadržitelně blíží. 
-----------------------------------------------------------------------
Nová soutěž tedy zní:
Tentokrát bychom Tě chtěli poprosit, aby jsi nám na papír napsal, co se Ti na našem oddíle nejvíce líbí a co naopak nemáš v oddíle rád. 

 

SOUTĚŽ ČÍSLO 25

Dlouhodobá hra vrcholí. Pozemní jednotky budou stále více a více zasahovat do leteckých bojů. A vězte,  až se bitvy přiblíží k hlavnímu městu, možná budou pozemní jednotky v bitvě rozhodovat Vaše vítězství či porážku. 
----------------------------------
Nová soutěž tedy zní:
Nakresli co nejhezčí pozemní jednotku, se kterou bys chtěl v bitvě uspět 
 
 

SOUTĚŽ HVĚZDY SEVERU 

SOUTĚŽ ČÍSLO 26

Celoroční hra se blíží do velkého finále. Popořte svoji jednotku a vydělávejte hromadu peněz! Zapojte se co nejvíce členů do z Vaší družiny. Čím více členů družiny se zapojí, tím více peněz vyděláte. 
----------------------------------
Nová soutěž tedy zní:
V zápisníku Mistrovství, kteří všichni vlastníte, naleznete na straně pět lakotské názvy našich hodností Stoupání na Pyramidu. Čím více se jich nauřčíte říct Condorovi, tím více peněz získáte. Hodně zdaru!

SOUTĚŽ HVĚZDY SEVERU 

SOUTĚŽ ČÍSLO 27

Vstoupili jsme do posleního měsíce s celoroční hrou Hvězdy Severu. Nová soutěž pod číslem 27 bude více než zajímavá. 
----------------------------------
Nová soutěž tedy zní:
Slož na téma dlouhodobé hry báseň 

SOUTĚŽ HVĚZDY SEVERU 

SOUTĚŽ ČÍSLO 28

 
Tato soutěž bude velmi, velmi jednoduchá. Znáte spisovatele Jaroslava Foglara? Dlouholetého vedoucího skautského oddílu Dvojka, ale především jako spisovatele dobrodružné literatury pro děti a mládež? Ano, znáte? Tak to je pro Vás oooobrovskáááá výhoda. 
--------------------------
Soutěž tedy zní: Napište na papírek co nejvíce knih, které napsal Jaroslav Foglar. Moc se těšíme na Vaše správné odpovědi. 
 

SOUTĚŽ HVĚZDY SEVERU 

SOUTĚŽ ČÍSLO 29

Kluci, jelikož jste před nedávnem odpovídali skvěle na jeden příběh k zamyšlení , další příběh je podobný. Těšíme se na Vaše odpovědi! 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Malý chlapeček se loudal ze školy a se zaujetím nakukoval do výkladních skříní, když si náhle všiml velké cedule s nápisem: "Prodám štěňátka". Vstoupil do obchodu a zeptal se obchodníka, zda by se na pejsky mohl podívat. Obchodník jej zavedl k ohrádce, kde si hrálo několik štěňat. Štěňata se hned rozběhla ke chlapci a vesele vrtěla ocásky. Jenom jedno štěňátko se pomalinku belhalo a právě ono zaujalo chlapce. Zeptal se kolik stojí a hned se s pejskem začal mazlit. Obchodník řekl chlapci, za kolik prodává jedno štěně. Chlapec sáhl do kapsy, vytáhl pár drobných a řekl: "Rád bych si koupil tohle štěně, ale více nemám. Budu vám však každý měsíc dávat své kapesné, dokud svůj dluh nezaplatím."
Obchodník se podíval na chlapce a řekl mu: "Víš tenhle pejsek má nemocnou nohu. Špatně se mu vyvinula kloubní jamka a tak nikdy nebude moci běhat. Chtěl jsem ho vlastně nechat utratit, ale bylo mi ho líto. Dám ti ho klidně zadarmo."
Chlapeček se smutně podíval na obchodníka, potom se ohnul a vykasal si nohavici u kalhot. Ukázal obchodníkovi svou protézu a řekl: "Ten pejsek má stejnou hodnotu jako ostatní, já toho taky moc nenaběhám. Myslím si, že potřebuje někoho, kdo mu bude rozumět." Pak dal obchodníkovi hrst peněz a s pejskem odešel. Obchodník zůstal jen strnule stát a o něčem přemýšlel.

SOUTĚŽ HVĚZDY SEVERU 

Předposlední internetová soutěž celoroční hry (30)  

Přeposlední soutěž bude složitější. Na schůzce jsme docela probírali Morseovu abecedu. Rozlušti proto tento níže uvedený text. Kdo si nebude vědět moc rady, raději ještě přikládáme obrázek s nápovědou. 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
. - - -/ . . . / . / - - // . . . . / . . . - / . / - - . . / - . . / - - - / . . . / . / . . . - / . / . - . / . - / - . - //
. - / - - - -/ - - - / - . . / . . / - - // - . . / - - -// - / . .- /. - ./ . . / . . . / - / . . / - . - . / - . -/ . / . . . . / - - - //
- - - / - . . / - . . / . . / . - . . / . . - // - - / . - . . / . - / - . . / . / - - . . / . ///

 

 

SOUTĚŽ HVĚZDY SEVERU 

Poslední internetová soutěž celoroční hry (31)  

Poslední soutěž bude o hodnocení celoroční hry. 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prosím, napište na sněmovní akci na kus papíru, co se Vám na celoroční hře líbilo a co byste naopak zkritizovali. Na příští rok Vás čeká velmi zajímavá dlouhodobka, která Vás bude hodně bavit. Těšte se. Téma celoroční hry na rok 2016/2017 se dozvíte na 54. sněmu oddílu, který se koná na letním táboře Hvězdy Severu 

 

 

Kontakt

Celoroční hra Hvězdy Severu 2015/2016 724509952 condor@hvezdaseveru.cz